הסיפור שלנו

"מרכז מעין" נולד מתוך אובדנה האישי של ליהי גבע, מנהלת המרכז, שאיבדה את בן זוגה ואב ילדיה הצעירים, מעין גבע ז"ל, למחלת הסרטן והוא בן 44 בלבד. ליהי בחרה להמשיך את צוואתו של מעין שבחייו הקצרים תרם רבות לחברה ולמדינה. לאחר שמונה עשרה שנים במערכת החינוך, מתוכם ארבע שנים כמנהלת בית ספר לחינוך מיוחד, החליטה ליהי להקים את "מרכז מעין": מרחב טיפולי לפרט ולמשפחה ע״ש מעין גבע ז״ל. 


המרכז מספק מעטפת טיפולית רחבה בראייה מערכתית רב מקצועית מהגיל הרך ועד המבוגר. מרחב שהוא בית נוסף, מלא במשמעות אישית, עשייה, צמיחה, חשיבה ויצירה. 

מיקום המרכז נבחר בקפידה  כך  שיתאים  לצרכים הטיפולים המתקיימים בו, תוך שהוא משרה אווירת רוגע, שקט ואינטימיות על אף המיקום המרכזי והסואן בחוץ.

בנוסף למספר בית המרכז משמעות נוספת, רחוב אבן גבירול 76, כשהמספר 76 הוא שנת לידתו של מעין, תזכורת מתמדת ונוכחת לכך שהוא מלווה ומכוון את העשייה מלמעלה, שותף מלא לחלום שנרקם והפך למציאות. 

למה מרכז מעין?

המקצועיות

המרכז יהווה בית לפרט ולמשפחה ויתן מעטפת טיפולית רב מקצועית תחת קורת גג אחת.

הצוות

במרכז צוות רב מקצועי המכיר לעומק את צורכי המשפחה ומגבש, בשיתוף פעולה ובשקיפות מלאה, המלצת טיפול מיטבית והוליסטית.

ההכשרות

במרכז מתקיימות הכשרות, העשרות והדרכות לצוות על בסיס שבועי במטרה להעניק טיפול מיטבי בראייה מערכתית לקידום התפקוד האישי וטיפוח מערכות היחסים במעגלי החיים השונים של המטופלים.

היעילות

מערך שירותי המרכז מאפשרים קבלת מענים רחבים,קבלת מענים במקביל, או לחילופין ניצול המרחב הציבורי במרכז לעבודה או לרגע של נחת עם קפה.

הפרטים הקטנים

בחווית הטיפול המותאמת לצורכי המשפחה באופן ספציפי ומדויק, בחווית השירות הנעימה והגמישה, המציעה מענה יעיל ומחוץ לקופסא כשצריך.

האווירה

במרכז מעין אווירה נינוחה, נעימה ומכבדת תוך מתן דגש על שירותיות, הקשבה, שיתוף ומקצועיות.

הצוות במרכז

המרכז מנוהל על ידי ליהי גבע, מומחית בתחום החינוך המיוחד ומנהלת בית ספר לחינוך מיוחד לשעבר.

לצידה שתי רכזות תחום:
קרן ליטוין קובץ, עו"ס קלינית, רכזת התחום הטיפולי.
מיכל הראל, מרפאה בעיסוק, רכזת תחום מקצועות הבריאות.

ושי פרנק, פסיכולוג שיקומי ונוירופסיכולוג מומחה, המרכז את מערך האבחונים והדרכות הצוות.

בנוסף במרכז צוות מיומן, מקצועי ומנוסה הכולל: פסיכולוגים, עו"ס קליניים, מטפלים בהבעה ויצירה, מטפלים משפחתיים\זוגיים, קלינאיות תקשורת ומרפאות בעיסוק.

 

לפרטים ולתיאום ביקור